HLAVNÍ VEDOUCÍ

MgA. Lukáš Kobrle

MgA. et MgA. Lukáš Kobrle

Pedagogickou fakultu UHK absolvoval v roce 2007. Na DAMU vystudoval obor Dramatická výchova a dále pokračoval ve studiu na JAMU. Je ředitel a zakladatel Umělecké agentury Ambrozia. Od svých 18 let jezdil na mnoho táborů v různých funkcích. Od roku 2007 jezdí jako hlavní vedoucí na zhruba 5 turnusů ročně. Má certifikát hlavního vedoucího pobytů pro děti. Jako pedagog vyučuje od roku 2005 na základních školách a externě na pedagogické fakultě UHK, vede mnoho kurzů pro děti a dospělé. Dlouhá léta také působil v médiích (Rádio OK, Český rozhlas).

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské
(DAMU, JAMU, UHK, UPOL)
Renata Šafářová

Mgr. Renata Šafářová

Metodik prevence

Vystudovala pedagogickou fakultu UHK. Dále získala vzdělání v oblasti speciální pedagogiky. Na základních školách má téměř dvacetiletou praxi, šest let se věnovala práci s neslyšícími. V posledních letech působí jako metodik prevence na ZŠ Pouchov. Jako hlavní vedoucí táborů má mnohaletou praxi.

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské
(UHK)
Marie Zajícová

Mgr. Marie Zajícová


V současné době působí jako režisérka v Bruselu (divadla Jen tak a Divadlo mladých). Současně učí český jazyk v bruselské České škole bez hranic. Píše poezii, prózu a divadelní hry, většinou pro mládež. Mnoho let působila jako učitelka dramatické výchovy v různých institucí a pořádala dětské divadelní tábory v ČR i zahraničí.

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské

(UK)

Petra Tichá

Bc. Petra Tichá

Hlavní zdravotník Ambrozie

Působí jako školitelka zdravotníků u Českého červeného kříže. Sama jezdí na tábory dlouhá léta, ať už jako zdravotník nebo hlavní vedoucí. V Ambrozii zodpovídá za zdravotnické týmy jednotlivých turnusů. Jako trojnásobná matka a učitelka z mateřské školy dokáže dětem nabídnout potřebnou podporu a pochopení.

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské
(UHK)
Milan Krobot

Milan Krobot

Již od raného dětství se věnuje sólovému a sborovému zpěvu. Od roku 1999 spolupracuje s Národním divadlem v Brně, kde se podílel na několika inscenacích (opery Aida, La Traviata, Bludný Holanďan, Carmen a další). Působí v Novém operetním studiu v Brně. Podílel se také na několika seriálech a filmech České televize (Četnické humoresky, Vinaři, Labyrint, Sebemilenec a další).


LEKTOŘI A VEDOUCÍ

Roman Tomeš

Michaela Jadrná, Dis.

Lektorka moderování a tance

Jako pedagog působí na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Tuto školu (obor dramatické umění a moderování) i vystudovala. V umělecké branži se pohybuje téměř 15 let a působila na rádiích Crystal, Černá Hora, Kiss, Jizera, SeeJay a v současné době spolupracuje s Českým rozhlasem 3 - stanicí Vltava. V letech 1999 – 2001 pracovala jako krajská zpravodajka TV Prima a vzápětí začala propůjčovat svůj hlas televizním reklamám. Moderuje mnoho živých akcích a je členkou PiDivadla, vystupuje i jako tanečnice.

Vzdělání:
Pedagogické - Vyšší odborné
(VOŠH)
Roman Tomeš

Roman Tomeš

Lektor muzikálového herectví

Je známý především z divadla Kalich jako představitel několika rolí v muzikálech. Uvedl se Osmým světadílem, Touhou, pak ztvárnil např. Giacoma Salaia v Moně Lise nebo Dannyho v Pomádě. Právě titulní role v Pomádě mu vynesla přezdívku „Český Travolta“.  Všimli si ho i filmaři, takže  se objevil v seriálech Ordinace v růžové zahradě nebo Doktoři z počátků.

Vzdělání:
Umělecké a pedagogické - Vyšší odborné
(Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze)

Tomáš Magnusek

Bc. Tomáš Magnusek

Lektor filmové tvorby

Jako herec a režisér se nejvíce proslavil filmovou trilogií Bastardi a hvězdně obsazeným seriálem Stopy života. Je jedním z nejaktivnějších českých režisérů poslední doby a do svých snímků obsazuje často i děti, které pozná na Ambroziádách. Působil i jako učitel a pedagogické praxi se věnuje stále prostřednictvím různých besed a workshopů.

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské
(UJAK)

Patricie Solaříková

Mgr. Patricie Solaříková

Lektorka filmového herectví

Její nejznámější rolí je Tereza Jordánová v seriálu Ulice. V roce 1996 začala hrát Aničku Studničkovou, spolužačku a přítelkyni jednoho z hrdinů seriálu Ranč U Zelené sedmy. Vystudovala střední odbornou školu – management obchodu a služeb. V roce 2009 se hlásila na DAMU, nebyla však přijata. V letech 2009 - 2010 absolvovala pomaturitní studium na Empire – jazykové škole. Od roku 2010 studuje Metropolitní univerzitu, obor humanitní studia.

Vzdělání:
Humanitní - Vysokoškolské
      (Metropolitní univerzita Praha)

Martina Bezoušková

MgA. Martina Bezoušková

Lektorka divadla

Působí jako pedagožka jevištní mluvy Katedry činoherního divadla DAMU v Praze. Natočila přes dvacet celovečerních českých i zahraničních filmů, nastudovala kolem třiceti rolí na našich předních divadelních scénách. Její tvář zaručeně poznáte v jedné z hlavních rolí pohádky O statečném kováři z roku 1983. Pracuje v televizi, rozhlase i dabingu.

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(DAMU)

Míša Doubravová

Míša Tomešová

Lektorka muzikálového herectví

Česká muzikálová a televizní herečka. Působí v několika pražských divadlech. Ve významných rolích jsme jí mohli vidět v muzikálech: Pomáda, Osmý světadíl, Rent, Robin Hood nebo Mauglí. Její tvář je známá i z mnoha televizních seriálů (Ordinace v Růžové zahradě, Ulice, Terapie). Pro Českou televizi moderuje dětský kulinářský pořad Draci v Hrnci. Na Ambroziádu už jezdí od roku 2008 a s dětmi vytvořila celou řadu zajímavých projektů.

Vzdělání:
Umělecké a pedagogické - Vyšší odborné

(Pražská konzervatoř)

Lukáš Kladníček

Lukáš Kladníček

Lektor filmové tvorby a dabingu

Věnuje se hlavně tvorbě reklam a střihu (Foxhunters, JimBeam, Red Stag). Zkušenosti má i s prací před kamerou (hrál menší role v několika filmech) a z divadelních prken. Devět let se věnoval zpěvu – nejprve v souboru Svítání, pak sólově. 

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně)

Jakub Chromeček

Jakub Chromeček

Lektor divadelního a dabingového herectví

Vystudoval konzervatoř pod vedením Hany Maciuchové. Stal se spoluzakladatelem souboru Auerbachův sklep ve Strašnickém divadle v Praze. Před několika lety mu mediální slávu přinesla jedna z hlavních rolí v seriálu České televize Horákovi. V současné době je členem souboru pražského Divadla Komedie, kde exceluje v několika inscenacích a věnuje se i dabingu. 

Vzdělání:
Umělecké a pedagogické - Vyšší odborné
(Státní konzervatoř Praha)

Roman Kejklíček

Roman Kejklíček

Lektor dabingu a filmu

Od dětství navštěvoval hudební obory v ZUŠ, absolvoval obor propagační grafika na střední umělecké škole v Liberci. V současnosti studuje klasickou animovanou tvorbu na Filmové škole Zlín a Univerzitě Tomáše Bati. Hrál a hraje v několika povětšinou undergroundových hudebních skupinách. 

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(UTB Zlín)

Kateřina Hradílková

Kateřina Hradílková, dis.

Lektorka divadelního herectví, muzikálu a moderace

Působí jako produkční v České televizi. Po absolvování herecké konzervatoře nastoupila na pražskou DAMU, kde studuje obor produkce. Několik let hrála v pražském Pidivadle. Na obrazovkách ji můžete vidět např. v seriálu ČT První Republika a účinkovala také v několika reklamách. Jako lektorka dramatické výchovy působila v pražské agentuře Kroužky a od roku 2010 je lektorkou UA Ambrozia. 

Vzdělání:
Umělecké - Vysokoškolské
(DAMU, VOŠH)
Josef Mádle

Josef Mádle

Lektor moderování

Působil jako reportér pro TV Praha. Nyní ho můžete vídat na obrazovkách TV Prima v odpoledních televizních novinách. Má zkušenosti s modelingem a filmovým a divadelním herectvím. Již několik let ho můžete potkat s mikrofonem na různých kulturních akcích. Působil také v regionálním rádiu Soundart Radio 102.5 FM ve Velké Británii.

Vzdělání:
Managerské - Vysokoškolské
(VŠE)

Kristýna Budišová

Kristýna Budišová

Lektorka muzikálového herectví

Vystupuje v pražském divadle Hybernia. Je studentkou herecké konzervatoře v Brně, a kromě herectví se věnuje i zpěvu. V roce 2014 byla porotou národního kola vyslána reprezentovat ČR do Spojených států Amerických na soutěž World Championship of Performing Arts. Působí v divadelním souboru Hysterie v Brně.

Vzdělání:
Umělecké - Středoškolské
(Herecká konzervatoř Brno)

Nikola Krejčová

Nikola Krejčová

Lektorka herectví a moderování

Účastnila se mnoha soutěží. Kromě recitačních to byli i moderátorské soutěže jako např. Mladý Demosthenes nebo Mladý moderátor, kde získala několik prvních míst. Kromě toho se věnuje improvizaci, filmové tvorbě a výrobě webových stránek. V Umělecké agentuře Ambrozia ji můžete vidět už od samého začátku. V letošním roce se chystá na přijímací zkoušky na obor Dramatická výchova na pražském DAMU.

Vzdělání:
Pedagogické - Středoškolské
(VOŠP a SPgŠ Litomyšl)

Dan Kupsa

Daniel Kupsa

Lektor filmové tvorby a moderování

Ambroziády se poprvé zúčastnil před pár lety jako účastník. Jeho získané zkušenosti předává dál z pozice lektora. Dan natáčí amatérské filmy a věnuje se i reklamní tvorbě. Jako lektor videa působil v projektu „Lítá to vzduchem“,podpořeným z fondu O2 Think big. V současné době podstupuje praxi pod vedení režiséra České televize Petra Lokaje v brněnském UNIFERU.

Vzdělání:
Managerské - Vysokoškolské
(VUT v Brně)

Věra Tauchmanová

Věra Tauchmanová

Lektor improvizace

Studuje anglický a francouzský jazyk na Univerzitě Hradec Králové a obor Mediální studia na Univerzitě Karlově. Působí jako lektorka cizích jazyků, aktivně se věnuje i překladům a žurnalistice. V Ambrozii působí od roku 2012.

Vzdělání:
Pedagogické - Vysokoškolské
(UHK)